Blog

Aké sú trendy v oblasti online kvízov?

Ak často hráte kvízy, v podniku či online, určite ste si všimli, že v poslednej dobe sa stále viac pridávajú ku klasickej hre rôzne doplnky alebo sa vymýšľajú nové varianty. Napríklad zlatý bzučiak, ktorý môžete vidieť v súťaži Česko-Slovensko má talent, patrí medzi najmodernejšie a najnovšie doplnky ku hre online kvízu. Pýtate sa, ako to celé funguje? Je to veľmi jednoduché. Bzučiak pripojíte k vášmu zariadeniu prostredníctvom USB káblu a následne stiahnete vhodnú aplikáciu, ktorá tento doplnok podporuje. Pri hraní online kvízu namiesto klasického kliknutia alebo ťuknutia teraz budete môcť stlačiť bzučiak. Zábavná je táto hra najmä vtedy, ak sa kvízu zúčastňuje viacero ľudí a vy tak musíte súťažiť v tom, nielen odpovedať na danú otázku správne, ale ešte aj stlačiť bzučiak včas a skôr než ostatní.

Okrem tohto príslušenstva a mnoho ďalších, vznikajú aj nové varianty online kvízu. Už to nie je len jednoduchá webová stránka, na ktorej máte zobrazený celý zoznam otázok a vy na nich postupne odpovedáte. Nie, celé rozhranie sa stále viac a viac stáva veľmi interaktívne. Namiesto toho, aby ste všetky otázky mali zobrazené na jednej stránke, budete mať prístupnú vždy iba jednu otázku, pred ktorou napríklad uvidíte zábavné video. Niekedy dokonca samotná otázka už nemusí byť napísaná, ale môže byť vyslovená v krátkom animovanom filme. Aj odpovede už nebývajú v klasickom štýle, áno alebo nie, či A, B, C a D. Máte na výber napríklad obrázky alebo hlavolamy, ktoré vám naznačia iba časť správnej odpovede. Zvyšok musíte prostredníctvom vašej šikovnosti nájsť alebo dokončiť.

Aj napriek všetkým týmto inováciám stále vychádzajú okrem online kvízov aj nové stolové hry, ktoré sú založené na princípe kvízu alebo testu. Medzi najobľúbenejšie na Slovensku určite patrí hra jednoducho nazvaná Slovensko. Hru rozložíte na stole a pri viacerých súťažiacich si postupne ťaháte kvízové otázky a podľa toho, či odpoviete správne alebo nie, sa na hracej ploche posúva vaša postavička dopredu.