Blog

Aké sú výhody online kvízu?

Každý z nás už určite hral klasický kvíz, či už v slovenskom jazyku alebo inom, ktorý si vyžaduje miesto na hranie, spoluhráčov a vašu fyzickú prítomnosť. Čo tak vyskúšať niečo nové?

Ak ste fanúšikom klasických stolových hier, určite máte radi aj kvízy. Poznáme rôzne hry, ktoré prinášajú mnoho otázok, na ktoré sa snažíme veľakrát aj zábavným spôsobom nájsť odpovede. Či už si testujeme znalosti z oblasti geografie, Slovenskej republiky alebo hudby, veľkou nevýhodou klasického kvízu je nutnosť stretnúť sa v skutočnom živote. Veľa z nás má starých známych a kamarátov, ktorí sa v priebehu rokov rozpŕchli po celej krajine, ba i svete. Je len veľmi ťažké a náročné skoordinovať takúto skupinu, aby sa všetci stretli v ten istý čas na určitom mieste. Práve tu prináša úľavu online kvíz. Môžete ho hrať online so svojimi priateľmi v rovnaký čas bez toho, aby ste niekam museli cestovať. Jednoducho sa pripojíte na vašom zariadení na internet a môžete sa hrať. Výsledky po ukončení kvízu môžete porovnať buď v tabuľke alebo individuálne si ich pošlete napríklad v skupinovej správe.

Ďalšou výhodou je možnosť hrať online kvíz z akéhokoľvek miesta. Nie všetci máme dostatočne veľký byt na to, aby sme usporiadali večierok pre 10 ľudí. Bývame v podnájme alebo máme malú garsónku. Takto prináša online kvíz možnosť zabaviť sa bez toho, aby ste sa cítili niekde stiesnene alebo nepríjemne. Môžete hrať zo známeho prostredia a dať si na jedlo či pitie to, na čo práve máte chuť, alebo čo máte doma. Nakoniec si ešte pripomeňme, že prostredníctvom online kvízu môžete súťažiť nielen s vašimi kamarátmi či rodinou, ale spoznávate aj predtým neznámych ľudí a tak vytvárate nové kamarátstva, ktoré sú založené na vzájomnej láske ku kvízom. Mnoho ľudí napríklad prostredníctvom online kvízov spoznalo aj svojich partnerov. Ale nakoniec povedzme, že aj klasická stolová hra má niečo do seba a z času na čas si môžete dopriať aj túto zábavu.