Vyhrať online kvíz vôbec nie je zložité!

Ak ste si prečítali niektorý z našich predchádzajúcich článkov, určite vás zaujíma, ako správne postupovať pri hraní online kvízov. Existuje nejaká stratégia, ktorá vám zaručí výhru, alebo triky, ktoré vám pomôžu dozvedieť sa správnu odpoveď? Odpoveď je aj áno, aj nie. Cieľom online kvízu je predovšetkým zábava a tá zaniká, keď sa stáva hra až príliš regulovanou a pretaktizovanou.

Ale na druhej strane je dobré, pokiaľ budete môcť hrať kvíz s pocitom, že nestroskotáte vždy hneď na prvej otázke. Prvou základnou vecou, ktorú by ste mali urobiť je dôkladne si prečítať otázku. Čítajte s porozumením a to vám pomôže najlepšie vylúčiť niektoré nelogické odpovede na túto otázku. Ak sa napríklad v otázke pýtajú na muža, je jasné, že odpoveď ktorá obsahuje ženské meno, nebude tá správna. Taktiež niekedy logickým rozmýšľaním môžete identifikovať chytáky. Ak napríklad hovoríme o kreslených postavičkách z filmov, určite nebude správnou odpoveďou Bruce Springsteen.

Dôležité ale zároveň je aj to, akú oblasť si vyberiete. Online kvízy majú rôzne témy, čiže by ste si mali vybrať vždy takú tému, ktorá vás nielen baví, ale aj o ktorej už čo-to viete. Takýmto spôsobom si obohatíte vaše už existujúce vedomosti, ale nebudete mať pocit, že nič neviete, pretože ste nevedeli zodpovedať ani jednu z položených otázok. Niektoré online kvízy dokonca ponúkajú aj možnosť nápovedy. Ak ste teda úplne bezradný, môžete siahnuť po tejto pomôcke, ktorá vám napovie, ktorá z odpovedí na otázku by mohla byť tou správnou. Prípadne vám pomôže naopak vylúčiť nesprávne odpovede a vy už budete mať lepšiu šancu uhádnuť správnu odpoveď a pokračovať v kvíze.

Na výhru vám pri niektorých kvízoch však bude stačiť iba opakovaný počet pokusov na zodpovedanie otázok. Po treťom alebo štvrtok raze už budete vedieť správne odpovede na niektoré z ťažších otázok a bude pre vás tak ľahšie prejsť celým online kvízom bez chýb.