Blog

Chcete si vytvoriť vlastný online kvíz?

Našťastie nemusíte byť IT pracovník, aby ste si vytvorili vlastný online kvíz. Budete však na vytvorenie zaujímavého a hlavne jedinečného kvízu potrebovať dobré nápady a otázky, ktoré pobavia, no zároveň nebudú príliš jednoduché. Dobrou radou je pripraviť si na váš kvíz od 10 do 15 otázok, ktoré všetky budú aspoň v širšom zmysle spadať pod jednu tému. Nemusí to byť nutne napríklad iba obmedzené na geografiu, históriu a vedu. Môžete sa zamerať na aktuálne udalosti, celebrity a ich mená či niektoré nové témy, ktoré ste predtým v kvízoch nevideli.

Pri písaní alebo vyberaní otázok sa vám nekladú žiadne medze, ale musíte rátať s tým, že cieľom vášho online kvízu je nielen zabaviť seba, ale aj ostatných užívateľov. Čiže kvíz by mal byť čo najviac zábavný, zaujímavý a dostupný pre všetkých internetových používateľov. Otázky by nemali byť príliš dlhé, aby ste vašich záujemcov o kvíz neodradili už pred prvou otázkou, ale ani nie príliš banálne, že by aj malé dieťa odpovede hravo zvládlo.

Pýtate sa, ako vytvoriť dizajn alebo stránku, na ktorej by váš kvíz bol dostupný? Je to veľmi jednoduché. Vyberte si váš obľúbený kvízový portál alebo webovú stránku, kde radi trávite čas vypĺňaním kvízových otázok a oslovte ich, že by ste boli radi, ak by prijali váš kvíz do svojho repertoáru. Väčšina prevádzkovateľov tak s radosťou urobí, pokiaľ váš kvíz teda nebude obsahovať nadávky alebo iné pejoratívne alebo rasistické výjavy. Po schválení bude váš kvíz dostupný pod danou kategóriou na webstránke a užívatelia si ho budú môcť vyskúšať. Na niektorých stránkach dokonca môžu zanechávať komentáre a hodnotenia kvízov, takže budete vedieť, či sa im váš kvíz páčil a ako veľmi. Ak máte záujem, a ovládate programovanie, môžete si vytvoriť vlastnú webovú stránku venovanú vašim kvízom. Väčšinu ľudí však odstraší najmä množstvo roboty, ktoré do takejto stránky je potrebné vložiť, a čas, ktorý týmto úkonom zmárnite. Ale je to len vaše rozhodnutie a my budeme radi skúšať nové online kvízy.