Chcete vedieť ako je na tom váš vzťah?

V iných článkoch na tejto stránke sme spomínali, aké sú online kvízy zábavné a ako nám umožnia zistiť niektoré črty našej osobnosti. Taktiež si vieme otestovať to, koľko faktov a informácií nám je známych z histórie, vedy alebo techniky. Iným druhom online kvízu je kvíz vzťahový. Ako už názov tohto testu naznačuje, budete si môcť na základe neho overiť, či váš terajší partner je pre vás vhodný, alebo ako na tom všeobecne je váš vzťah. Či prekvitá alebo naopak, či by ste mali porozmýšľať nad rozchodom.

Ako takýto kvíz funguje? Princíp je veľmi jednoduchý. Tvorca kvízu si na začiatku stanový počet otázok a koľko možných výsledkov ponúkne. Následne začína zostavovať samotné otázky. Pri vzťahovom kvíze sa tieto zvyčajne točia okolo témy ako spolu s vašim partnerom alebo partnerkou vychádzate, ako sa k sebe správate a aké sú vaše očakávania vo vzťahu. Na základe odpovede na danú otázku získate daný počet bodov, ktorý sa po vyplnení celého kvízu sčíta a určí výslednú kategóriu, do ktorej spadáte. Tieto kategórie sú zvyčajne radené od negatívnych až po veľmi pozitívne. Môže vám teda napríklad vyjsť, že spolu so svojim priateľom ste pre seba súdení alebo naopak, že by ste si mali rozmyslieť, či by ste spolu mali ešte vôbec dlhšie ostať.

Samozrejme akýkoľvek výsledok z takýchto online testov je len orientačný, Tvorca daného kvízu vás nepozná osobne a nikdy tak nemôže byť výsledok takéhoto testu 100% pravdivý. Pomôže vám však v tom, že spoznáte celkovú tendenciu a smer, akým sa váš vzťah uberá. A už je potom len na vás, či sa rozhodnete zapracovať na ňom alebo necháte všetko tak, ako to bolo aj doteraz. Tieto kvízy patria medzi obľúbené zábavy najmä u maloletých dievčat. Pre týchto tínedžerov je predsa veľmi dôležité vedieť o ľúbostnom vzťahu čo najviac a zistiť, aká bude budúcnosť s ich vyvoleným.