Online kvíz pre dvoch

V tomto článku si priblížime svet online kvízov. Online kvízy nie sú dostupné len na počítačoch, ale aj na mobilných zariadeniach akými sú smartfón alebo tablet. Práve pre tieto vývojári aplikácií vyvinuli online kvízy, ktoré sa môžu hrať vo dvojici. Princíp je veľmi jednoduchý a podobá sa klasickým vedomostným kvízom. Hráč si vyberie kategóriu alebo zoznam okruhov, v ktorých chce súťažiť a následne bude na obrazovke vidieť rôzne otázky. Na každú otázku dostane na výber 4 odpovede, z ktorých si jednu bude musieť vybrať. Po splnení tejto úlohy hráčovi bude graficky prostredníctvom zelenej alebo červenej znázornené, či odpovedal správne alebo nie. Doteraz sme vám nič nové alebo prevratné neprezradili. Teraz však prichádza lákadlo online kvízov pre dvoch.

Na tú istú otázku totiž môžu obidvaja hráči odpovedať súčasne, a to tak, že obrazovka alebo displej telefónu či tabletu je rozdelená na 2 rovnaké časti, ktoré sú k sebe zrkadlovo otočené. Tak sa z každej strany posadí hráč a môžu hrať súčasne ten istý online kvíz. Nie je to skvelé? Hráči tak môžu navzájom spolu súťažiť, kto rýchlejšie uhádne správnu odpoveď alebo nazbiera celkovo viac bodov.

Výhodou takéhoto hrania je väčšia zábava ako pri hre sólo, každý na svojom vlastnom telefóne alebo tablete. Môžete tak v reálnom čase porovnať vaše vedomosti s iným človekom, alebo len vašu šikovnosť, uhádnuť tú správnu odpoveď. Medzi mnohými hráčmi je tento variant veľmi obľúbený. Môžu si ho zahrať priatelia, manželia ale aj deti. Hry sú zväčša totiž rozdelené aj podľa náročnosti, od jednoduchých triviálnych otázok, až po veľmi vysokú obtiažnosť. Pri tejto obtiažnosti budete dostávať veľmi komplikované otázky, ktoré zachádzajú do podrobností málokto z nás vie. Ale vždy je to zábavná cesta dozvedieť sa niečo zaujímavé, čo môžete neskôr porozprávať svojim kamarátom, keď ich uvidíte. Niektoré vedomosti získané z takýchto online kvízov môžete využiť aj vo vašom pracovnom živote.