Vedomostné kvízy pre všetkých

Určite ste si už všimli, že na našej stránke sa venujeme rôznym typom kvízov. A nebude to inak ani v tomto článku. Priblížime si totiž zábavnú aktivitu vedomostných kvízov. Či už na počítači alebo mobilnom telefóne, nenechajte si ujsť úžasnú príležitosť otestovať vaše znalosti a dozvedieť sa niečo nové. V prvom rade je dôležité sa rozhodnúť, v akej oblasti si chcete otestovať vaše vedomosti. Sú všeobecné kvízy zamerané na vedomosti, ktoré ste mohli získať v škole, na univerzite alebo sledovaním aktuálnych udalostí. Špecializované kvízy sústredia svoju pozornosť len na určitú oblasť, napríklad vedu, techniku alebo šport. Nájdete tu otázky zamerané len na špecifickú tému kvízu. Takéto testy bývajú väčšinou náročné a vyžadujú dobré znalosti z danej oblasti.

Okrem toho poznáme vedomostné kvízy, ktoré majú ohraničený počet otázok. 5, 10 alebo 20 otázok budete musieť zodpovedať a na konci vám stránka ukáže, akú úspešnosť ste mali a koľko otázok ste zodpovedali správne či nesprávne. Okrem takéhoto typu kvízu existujú ešte aj kvízy, v ktorých je počet otázok takmer nekonečný a súťažíte tu o najvyšší počet správne zodpovedaných otázok, prípadne bodov, ktoré za správne odpovede získate.

Medzi obľúbené kvízy patrí známa hra Milionár. Hráči tu budú musieť zodpovedať niekoľko otázok, aby mohli vyhrať a teda získať fiktívne peniaze. Náročnosť otázok postupne stúpa. Pri odpovedi máte na výber zo štyroch možností A, B, C a D. Je len na vás, ktorú si vyberiete. Veľkou výhodou tejto hry je možnosť použiť jedného zo žolíkov. Ak si nebudete istý s vašou odpoveďou, budete ho môcť použiť. Buď preskočíte otázku, alebo vám dve z nesprávnych odpovedí zmiznú a budete si už musieť len vybrať z posledných dvoch možností. Toto je zábavná hra pre deti aj dospelých.

Množstvo stránok na sociálnych sieťach ponúka odkazy na rôzne stránky, kde môžete otestovať vaše mozgové závity a koľko ste si zapamätali vecí, či už zo školy alebo vlastného čítania. Atraktívnou zaujímavosťou je možnosť porovnania výsledkov s výsledkami vašich priateľov.