Blog

Online kvíz pre gurmánov

Pre niektorých ľudí neexistuje lepšia zábava, ako varenie v pohodlí domova. Je to zároveň relax, ale aj kreatívna práca, pri ktorej tvoríte niečo nové, niekedy aj niečo doteraz nepoznané. Vyskúšate nové recepty, nové prísady alebo nové postupy prípravy jedál. Všetko to sú dôvody, prečo je varenie obľúbenou činnosťou nielen žien, ale aj mužov. Práve preto sme si pre vás pripravili online kvíz týkajúci sa varenia. Môžete si otestovať vaše zručnosti v rozpoznávaní rôznych byliniek či korenín alebo objavovať nové spôsoby prípravy mäsa. Pre každého je v tomto náučnom kvíze ukryté niečo, čo mu pomôže v budúcnosti stále zdokonalovať svoje kulinárne umenie.

Online kvíz ponúka aj nové inšpirácie a možno vám dodá aj odvahu pustiť sa do niečoho nového, na čo ste si doteraz netrúfli. Experimentovanie je základnou súčasťou procesu varenia. Nechcete predsa, aby váš recept bol podobný tomu od suseda, ale aby bol ešte lepší nie? Práve preto treba skúšať nové postupy a procesy varenia. Vytvoríte tak úplne nový pohľad na daný recept. Napríklad, kto by nemal rád halušky s bryndzou a slaninou? Čo tak ale vyskúšať alternatívny prístup a namiesto bryndze použiť sójový syr a namiesto slaninky praženú cibuľku? Budete tak kreatívny a vytvoríte celkom nový recept, chutný a vhodný aj pre vegetariánov. Mnoho dnešných šéfkuchárov sa preslávilo najmä vďaka tomu, že vyskúšali niečo nové alebo ukázali svetu, že napríklad tradičné zemiaky nemusia byť vždy nudné, ale dokážu byť pripravené na desiatky rôznych spôsobov.

Pre mamičky, ktoré majú malé deti určite tiež odporúčame zobrať si pár tipov z online kvízu k srdcu, pretože niekedy tak dokážu okabátiť svoje ratolesti k tomu, aby jedli zdravú zeleninu alebo ovocie, ktoré by inak v surovom alebo klasicky varenom stave ostalo ležať na tanieri. Odporúčame okrem klasických slovenských špecialít experimentovať aj s exotickými chuťami manga, citrónovej trávy či rybaciu omáčku až pokiaľ nenájdete nejaké chutné jedlo, ktoré budete mať radi.