Chcete sa dozvedieť viac o Slovensku?

Klobúk dole pred tvorcami webovej stránky Slovensko.hra-hry.sk. Aj keď sa môže zdať stránka na prvý pohľad zastaraná a dizajn pripomína skôr roky deväťdesiate, obsahom je tento portál veľmi bohatý. Ponúka zábavnú formu, ako otestovať vaše vedomosti o vašej rodnej krajine. Hravou formou prechádzate cez niekoľko sto kvízových otázok, ktoré majú všetky spoločnú jednu tému – Slovenskú republiku. Otázky sa týkajú EČV rôznych miest a obcí, živočíchov a rastlín, ktoré nájdete na Slovensku alebo historických pamiatok a budov, ktoré môžete počas svojich ciest v tejto krajine navštíviť.

Každá kvízová otázka vám ponúkne nejakú novú zaujímavosť, ktorú sa môžete o vašej krajine dozvedieť. Či už historickú alebo vedeckú. Slovensko je naša rodná krajina, takže by sme sa mali snažiť o nej dozvedieť čo najviac informácií, ako je len možné. Tie potom môžete využiť súkromne pri cestovaní po krajine, alebo aj pracovne, keď vás náhodou prídu navštíviť kolegovia z inej krajiny. Prípadne pôjdete na služobnú cestu a budete môcť ohromiť svojich klientov alebo partnerov znalosťami a krásami o tomto štáte.

Online kvíz portálu vám bude náhodne generovať otázky z databázy. Množstvo dostupných otázok je veľmi veľké, čiže sa vám len zriedkakedy môže stať, že natrafíte na tú istú otázku viackrát. A aj keby sa to malo stať, poradie odpovedí sa zmení a vy stále budete musieť tú správnu najprv hľadať. Zaujímavosťou je, že čím dlhšie a častejšie budete hru hrať, tým je pravdepodobnejšie, že sa vám bude napĺňať grafika človeka po pravej strane otázok. Budete si tak môcť pozrieť, na koľko percent ste pravým Slovákom alebo Slovenkou. Hru môžete hrať aj v skupine, a tak spolu určovať správne odpovede spoločnými znalosťami o tejto krajine.

Ak sa nakoniec dopracujete k 100% úspešnosti, môžete si na internete vyhľadať ďalšie stránky špecializované na online kvízy o Slovensku. Je ich pomerne veľa, čiže sa nikdy nemusíte báť, že by ste sa pri spoznávaní nových informácií o tomto štáte museli nudiť.