Vyskúšajte tento slovenský kvízový portál!

Portál Kvizy.eu patrí medzi najnavštevovanejšie webové stránky pre kvízy v Slovenskej republike. Nájdete tu množstvo kvízov, ale aj testov z rôznych oblastí. Táto stránka existuje už niekoľko rokov a stále viac a viac ľudí ju navštevuje. Jednotlivé kvízové kategórie sú prehľadne zoradené, takže si každý návštevník môže vybrať práve tú, ktorá je mu najbližšia. Výhodou tejto stránky je, že budete mať prehľad aj o najnovších kvízoch, ktoré boli pridané alebo o tých, ktoré hráči najčastejšie navštevujú.

Ďalšou zaujímavosťou tohto webu je možnosť natrénovať si jednotlivé otázky kvízov a potom neskôr už naostro na ne odpovedať v skutočnom kvíze o body, ktoré sa zapisujú do tabuľky. Taktiež budete mať možnosť si vyskúšať vedomostné kvízy z anatómie alebo zoológie a budete si aj môcť prejsť kategóriu osobnostných kvízov a testov. Tu si môžete zmerať sily so svojimi kamarátmi v oblasti IQ či EQ testov alebo zistiť, či máte silnú pamäť alebo naopak, veci a poznatky si príliš dlho nezapamätáte. Zábavnou formou sa tak môžu odhaliť aj skutočné nedostatky vo vašom mozgu, na ktoré váš lekár by inak ani neprišiel. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na osobnostné testy, ktoré určujú, či ste spoločensky aktívny človek alebo skôr introvert, ktorý radšej medzi ľudí nechodí. Vašu povahu si môžete otestovať hneď v niekoľkých kvízoch.

Špeciálnou sekciou tejto kvízovej stránky je tréning mozgu. Tu si môžete otestovať a vytrénovať vaše mozgové bunky. Je to výhodné najmä pre seniorov, ktorých pamäť pomaly slabne a mozog je stále viac nevyužívaný. Pri každom teste nájdete aj niekoľko článkov, ktoré vysvetľujú ako mozog funguje, aké sú jeho základné časti a ako najlepšie trénovať vašu mozgovú kôru, aby ste vo vyššom veku netrpeli demenciou či stratou pamäte. Keby sme to mali zhrnúť, je táto stránka určená pre všetkých tých, ktorí sa radi zabávajú, ale aj vedia, že pre svoj duševný a psychický vývoj treba naozaj niečo aj pravidelne robiť.