Blog

Otestujte vaše zemepisné znalosti!

Radi cestujete po rôznych krajinách sveta? V tom prípade máte možnosť spoznať kultúru, pamiatky a rôzne zaujímavé miesta zblízka. Čo však robiť v takom prípade, že cestovať nemôžete? Či už z finančných alebo rodinných dôvodov? Nemusíte sa báť, že by ste prišli o poznatky, ktoré vaši známi či priatelia nadobudli pri turistike alebo prezeraní pamiatok. Jednoducho si môžete spraviť online kvíz, ktorý vám priblíži niektoré z najdôležitejších dominánt svetových metropol.

Paríž má svoju Eiffelovu vežu, Rím Koloseum a Berlín Berlínsky múr. Avšak rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo môže napríklad ponúknuť Kodaň, Štokholm či prípadne mesto Valletta na Malte? Práve vedomostné online kvízy sú výborným zdrojom informácií o takýchto miestach, pretože len na jeden klik od vás vám zobrazia obrázok najvýraznejšej pamiatky mesta a vy už len musíte uhádnuť jej meno. Nepotrebujete precestovať tisícky kilometrov, všetko zvládnete z pohodlia vášho kresla alebo sedačky doma.

Ak sa pozriete na tento najnovší kvíz, ktorý zahŕňa niekoľko veľmi zaujímavých miest a oblastí, budete si určite chcieť otestovať vaše vedomosti z oblasti geografie. Viete, čo a kde je Golden Gate Bridge? Môžete si myslieť, že je to všeobecne známa vec, ale niektorí sa aj pri takejto otázke už zapotia. A od San Francisca je to naozaj už len kúsok do ďalších miest na západnom pobreží USA, ako Los Angeles alebo Las Vegas. Ak už hovoríme o americkej metropole Las Vegas, určite vás v spojení s ňou napadne množstvo rôznych kasín, ktoré sa v tomto meste nachádzajú a dodávajú mu jeho jedinečnú atmosféru. Ak chcete aj vy zažiť kúsok tejto skúsenosti na vlastnej koži, stiahnite si JackpotCity App na váš smartfón a hrajte kedykoľvek a kdekoľvek sa budete nachádzať. Hlavne hra Blackjack určitým spôsobom pripomína kvíz, pretože tiež sa snažíte uhádnuť, akú kartu má dealer na ruke a po ukončení kola sa dozviete, či ste mali pravdu alebo nie.